Pretraživači poput Google Chrome-a su veoma svestrani, ali mogu postati mašine za odvlačenje pažnje dok radite. Arc Browser je nova, popularna alternativa koja može biti upravo čudo koje vam je potrebno za povećanje produktivnosti.
Šta je Arc Browser i zašto je čudo produktivnosti?
Arc Browser je novi veb pretraživač koji nudi nov pristup surfovanju internetom. Dok su drugi veb pretraživači jednostavni do greške, Arc Browser pokušava da se pozabavi distrakcijama i neefikasnošću pružanjem funkcija prilagođenih za produktivnost.
Postoji nekoliko stvari koje izdvajaju Arc Browser. On omogućava i pojednostavljuje naviku da imate desetine otvorenih tabova tako što vas podstiče da ih pretražujete umesto da klikćete na njih, i efektivno kombinuje obeleživače i otvorene tabove.
Arc Browser takođe periodično zatvara i arhivira sve tabove koje ne prikačite, što vam daje svež početak svakih 12 sati i sprečava neizbežnu potrebu za reorganizacijom. (Ova funkcija je podesiva i opcionalna, naravno.)
Kao i svaki drugi alat, Arc Browser neće pružiti revolucionarno povećanje produktivnosti ako ga ne koristite pravilno. Sjajan je u eliminisanju distrakcija iz vašeg digitalnog okruženja, ali ne može vas sprečiti da ih ipak tražite.
Međutim, ako želite pretraživač koji nudi nov pristup organizaciji tabova i pruža jedinstven pogled na korisničko prilagođavanje, nema bolje opcije. I s obzirom na to koliko je Arc Browser nov, verovatno ćemo uskoro videti mnoge nove, neverovatne funkcije.
Zašto treba da koristim Arc Browser?
Postoji mnogo razloga za korišćenje Arc Browser-a, ali neki od njegovih glavnih aduta uključuju jednostavan uvoz podataka (što prelazak čini jednostavnim) i fantastične performanse. Evo nekih od najboljih karakteristika Arc Browser-a.
Jedna od najboljih funkcija Arc Browser-a je Focus Mode, koji vam omogućava da raščistite nered i bolje se koncentrišete na jedan zadatak. Možete potpuno sakriti bočnu traku i aktivirati Focus Mode pritiskom na Ctrl + S.
Kada koristite bočnu traku, otkrićete da jedinstven pristup Arc Browser-a organizaciji tabova minimizuje distrakcije. Kombinacija obeleživača i tabova osigurava da je sve što vam je potrebno uvek blizu.
U poređenju sa drugim pretraživačima, Arc Browser takođe nudi impresivan nivo performansi. Njegova upotreba RAM-a je obično za 50% manja od Microsoft Edge-a i Google Chrome-a na mom Windows 11 računaru.
Upotreba CPU-a od strane Arc Browser-a takođe je obično niža, iako u manjoj meri. Na mom sistemu, otkrio sam da su Arc Browser i Microsoft Edge obično imali skoro nultu upotrebu CPU-a (kada ne učitavaju veb stranice), dok je Google Chrome imao povećanu upotrebu CPU-a.
Jedna od najzanimljivijih kvaliteta Arc Browser-a je koliko je prilagodljiv. Niste ograničeni samo na prilagođavanje pozadine početne stranice i taskbara kao kod drugih pretraživača – možete prilagoditi bilo koju veb stranicu koju posetite.
Možete kreirati ova prilagođavanja veb stranica, poznata kao Boosts, pritiskom na Ctrl + T da otvorite komandnu/trakicu za pretragu i unosom arc://boost/new. Nakon toga, bićete prebačeni na stranicu koja vam omogućava da izaberete šablon ili započnete novi Boost od nule.
Neke od stvari koje možete prilagoditi koristeći Boosts uključuju:
- boju veb stranice
- font
- veličinu veb stranice
- svetli/tamni režim
- kontrast, osvetljenost i zasićenost
- prilagođeni kod
- raspored
Kao i mnogi drugi pretraživači, Arc Browser takođe olakšava prelazak kroz jednostavan proces uvoza podataka. Možete uvesti obeleživače, lozinke, ekstenzije, pa čak i svoju istoriju pretraživanja tokom podešavanja ili u bilo kom trenutku nakon toga kroz podešavanja.
Arc Browser podržava uvoz podataka iz Chrome-a, Brave-a, Firefox-a, Safari-a, Microsoft Edge-a, Opera-e, Opera GX-a i Vivaldi-a, prema vebsajtu. Ovo može varirati u zavisnosti od operativnog sistema, jer sam otkrio da su samo Edge i Chrome bili ponuđeni na Windows 11 sistemu gde takođe koristim Firefox.
Možete uvesti svoje podatke tako što ćete otići na Arc > Import from Another Browser i pratiti uputstva koja se pojavljuju.
Jedinstven pristup Arc Browser-a organizaciji tabova takođe ga čini jedinstvenom (i privlačnom) opcijom. Posebno je koristan ako imate problema sa organizacijom tabova i često se odvajate od zadatka sortiranja kroz njih.
U suštini, Arc Browser zatvara sve tabove (osim prikačenih tabova) svakih 12 sati. Možete promeniti ovo trajanje ako želite. Zatvoreni tabovi su i dalje dostupni kroz vašu istoriju, ali u praksi ćete možda otkriti da vam većina tabova zapravo nije potrebna da ostanu otvoreni.
Pored zatvaranja tabova, Arc Browser takođe minimizuje redundantnost sinhronizacijom između uređaja. Ovo je izuzetno korisno ako svoj rad nosite sa sobom, jer je nastavljanje tačno tamo gde ste stali uvek jednostavno kao učitavanje sinhronizovanih tabova sa vašeg drugog uređaja.
Nema obaveze da koristite Arc Sync ako ne želite, ali lak pristup vašim prostorima, folderima i tabovima obično ga čini vrednim truda. Lozinke, istorija, ekstenzije i profili još uvek nisu sinhronizovani, ali Arc će verovatno uskoro dodati podršku za ove funkcije.
Da li vredi koristiti Arc Browser?
Arc Browser nije toliko različit od drugih pretraživača da bi bio vredan za svakog korisnika, ali njegova Boosts funkcija i jedinstven pristup organizaciji tabova čine ga vrednim za korisnike koji traže dodatnu prilagodljivost ili dinamičniji radni tok.
Ako ste se barem malo zainteresovali, trebali biste isprobati Arc Browser. Podešavanje je izuzetno jednostavno, a program je podržan na Windows-u, iOS-u i macOS-u, tako da ćete se samo morati brinuti o jednostavnom procesu deinstalacije ako vam ne odgovara.
Be the first to leave a comment